Pierwsze spotkanie z Pakistanem!

W tym roku po raz pierwszy jako społeczność szkolna bierzemy udział w projekcie GoodNetwork - Rozmawiasz, Pomagasz, w ramach którego łączymy się z dziećmi z Joy Foundation w Pakistanie. 

15 listopada 2019 r. odbyła się nasza pierwsza lekcja online, w której udział brali Uczniowie klas 3, 7 i 8. Po wielu próbach i walkach ze złośliwością rzeczy martwych mogliśmy usłyszeć i zobaczyć naszych rówieśników z Azji. Podczas tej lekcji zapoznawaliśmy się ze sobą i pokazywaliśmy jak wygląda życie w naszej Szkole. 

Uczniowie klas 7 i 8 opowiedzieli pakistańskim kolegom i koleżankom o naszym patronie, św. Jacku, przynieśli także Odrowążki - przepyszne ciastka, które pieczemy na święto Patrona i inne wydarzenia. Pokazali, czym zajmują się w czasie wolnym, co lubią robić i w czym są dobrzy. Uczniowie kl. 3 zaprezentowali swoje umiejętności, śpiewając i grając na dzwonkach chromatycznych "Odę do Radości". Z pomocą p. Damiana i p. Pawła odśpiewaliśmy hymn Szkoły "Lux ex Silesia", poczet zaprezentował szkolny sztandar, który został wniesiony przy dźwięku trąbki. Następnie, nasi nowi przyjaciele opowiedzieli o swoich zwyczajach, pokazali nam flagę Pakistanu, zaśpiewali piosenkę. Podzielili się również swoimi zainteresowaniami. Wszyscy słuchaliśmy i patrzyliśmy z zapartym tchem!

To było dla nas wszystkich niesamowite doświadczenie - nawiązaliśmy dialog z przedstawicielami innej narodowości i stworzyliśmy wyjątkową wspólnotę. Poczuliśmy, że nieistotne są kilometry, które nas dzielą oraz wszelkie różnice - stanowiliśmy wspaniałą jedność. Zobaczyliśmy, jak żyją nasi pakistańscy rówieśnicy, na których potrzeby przeznaczyliśmy w tym roku szkolnym dochód ze szkolnego kiermaszu smiley

Z całego serducha dziękujemy p. Kasi, bez której ta lekcja by się nie odbyła, p. Ani, która czuwała nad stroną techniczną, p. Damianowi i p. Pawłowi za wkład muzyczny. Dziękujemy też naszym wspaniałym odważnym Uczniom, którzy bardzo zaangażowali się w przygotowanie tej wyjątkowej lekcji blush