Świąteczne życzenia na cały świat.

Niedługo przed świętami Bożego Narodzenia w naszej Szkole odbyło się niezwykłe spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie kilku zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele projektu Goodnetwork - Rozmawiasz, Pomagasz... oraz nasi Przyjaciele z różnych krajów świata.

W ramach projektu Goodnetwork, w którym bierze udział nasza Szkoła, zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie, podczas którego mieliśmy wyjątkową okazję połączyć się z uczniami w Kenii, Etiopii, Boliwii, Nikaragui i Pakistanie. Mimo trudności i złośliwości rzeczy martwych udało nam się połączyć ze wszystkimi i złożyć sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia w języku angielskim i hiszpańskim. Nasi szóstoklasiści stanęli na wysokości zadania i pięknie złożyli naszym zagranicznym przyjaciołom życzenia w języku angielskim. Zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę "Silent Night", a później oddaliśmy głos przedstawicielom wspólnot, z którymi się łączyliśmy. Cudownie było widzieć Pakistańczyków, którzy upiekli dla nas biało-czerwony tort i obdarzyli nas symbolicznym kęsem. Nasi etiopscy znajomi stworzyli przepiękny plakat. Wszyscy bardzo się zaangażowali w to międzynarodowe spotkanie, które mamy nadzieję powtórzyć. Jesteśmy dumni, że tak wspaniałe wydarzenie miało miejsce właśnie w naszej Szkole i stało się naszym udziałem! Dziękujemy Pani Kasi Misiak za koordynowanie tego projektu i Pani Dyrektor za włączenie nas do projektu Goodnetwork i realizowanie wraz z nami wszelkich przedsięwzięć! heart

Stworzyliśmy tego dnia niesamowitą wspólnotę. To wydarzenie pokazało, że możemy stanowić jedność, nawet się nie znając. Pomimo dzielących nas kilometrów, kultur, języków, tworzymy jedną wielką rodzinę Dzieci Bożych.